Informacja prasowa

ING Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. rozszerza ofertę ubezpieczeniową

16/06/2009

Już niebawem na rynku pojawi się nowe ubezpieczenie na życie ING Smart – niedrogie, z szerokim wachlarzem ochrony ubezpieczeniowej, dające się dopasować do różnych potrzeb klientów.

Bądź Smart

Co 5 minut ktoś ulega wypadkowi w miejscu pracy, co 1,5 godziny w wypadku drogowym ginie człowiek. Statystyki pokazują, że trudne sytuacje życiowe mogą przytrafić się każdemu z nas. Z myślą o tych wszystkich, którzy wykazują troskę o rodzinę i chcą zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, ING TUnŻ przygotowało nową ofertę ubezpieczeń na życie. Już 6 lipca w sprzedaży pojawi się nowe ubezpieczenie – ING Smart. Zapewni ono zróżnicowane warunki ubezpieczenia, dopasowywane do indywidualnych potrzeb klientów.

Bezpieczna rodzina

Kupując ING Smart klienci będą mogli wybrać 1 spośród 4 prostych w konstrukcji i czytelnych pakietów oraz zdecydować, który wariant wysokości świadczeń najbardziej im odpowiada. Nabycie jednej tylko polisy umożliwia objęcie ochroną całej rodziny (współmałżonka i dzieci), a każde kolejne dziecko w dzień swoich pierwszych urodzin zostanie automatycznie objęte ubezpieczeniem. Co ważne, każdego roku suma ubezpieczenia wzrasta o 10% w stosunku do kwoty wyjściowej, aby wypłata świadczenia nie utraciła realnej wartości. Dodatkowo, do ING Smart dołączona jest bezpłatnie specjalna usługa assistance, gwarantująca m.in. dostarczanie leków, wizyty lekarza, rehabilitanta i pielęgniarki w domu. ING Smart pozwala łatwo i szybko ubezpieczyć całą rodzinę już za 53 zł miesięcznie.

Ubezpieczenie na życie ING Smart rozszerzy aktualną ofertę ING TUnŻ. W kwietniu na rynek trafiły nowe polisy, zapewniające bezpieczeństwo finansowe w razie trwałego inwalidztwa, śmierci w wypadku komunikacyjnym i nieszczęśliwym wypadku, pobytu w szpitalu oraz operacji (Zdrowie Lwa), a także w przypadku zachorowania na ciężką chorobę objętą ubezpieczeniem.

"Mamy świadomość tego, że w społeczeństwie polskim istnieje potrzeba i chęć zabezpieczania przyszłości, głównie najbliższych nam osób. Dlatego wychodzimy do naszych klientów z przejrzystą ofertą, gwarantującą poczucie bezpieczeństwa finansowego w sytuacjach, których najczęściej się w życiu obawiamy. Ubezpieczenie ING Smart oraz nowe ubezpieczenia dotyczące sytuacji wypadkowych, operacji i hospitalizacji lub poważnego zachorowania to dobre rozwiązania, pozwalające za niewielką cenę zapewnić bezpieczeństwo finansowe sobie i najbliższym" – mówi Tomasz Bławat, prezes ING odpowiedzialny za ubezpieczenia i emerytury w Polsce.

Stabilność finansowa w trudnej sytuacji

W Polsce rocznie na zawał serca zapada ok. 100 tys. osób, a blisko 70 tys. doznaje udaru mózgu. Koszty rehabilitacji i powrotu do normalnego życia po przejściu ciężkiej choroby sięgają wielu tysięcy złotych. Ubezpieczenie dotyczące poważnego zachorowania ING TUnŻ zapewnia finansowe wsparcie w tych i innych przypadkach ciężkich zachorowań, oferując jeden z najszerszych i najbardziej aktualnych zakresów ochrony na rynku. Polisa obejmuje 25 chorób lub zdarzeń, których najczęściej się obawiamy i jest pod tym względem w ścisłej czołówce europejskiej. Co więcej, wypłata świadczenia może nastąpić wielokrotnie, w przeciwieństwie do dominującej na rynku jednorazowej wypłaty.

W razie zachorowania np. na nowotwór złośliwy, wypłata, którą można przeznaczyć np. na nowoczesne leczenie, drogie leki, czy konsultacje u specjalistów, może sięgać nawet 600 000 zł. W większości przypadków jest to wystarczająca kwota, aby sfinansować specjalistyczne leczenie i zwiększyć swoją szansę na powrót do zdrowia.

Zdrowie Lwa – kolejne nowe ubezpieczenie oferowane przez ING TUnŻ – gwarantuje wypłatę środków w razie pobytu w szpitalu lub przebycia jednej z ok. 500 operacji chirurgicznych wskazanych w zakresie ubezpieczenia. Otrzymane fundusze mogą stanowić rekompensatę poniesionych kosztów leczenia lub utraconego dochodu w związku z przebywaniem w szpitalu. Przykładowy koszt ubezpieczenia z sumą 10 000 zł dla osoby w wieku 30 lat wynosi 17 zł miesięcznie. Umowa zawierana jest na rok. Osoby, które kupią to ubezpieczenie, zostają dodatkowo objęte bezpłatnym programem assistance, przygotowanym specjalnie dla klientów ING. W razie nieszczęśliwego wypadku czy nagłego zachorowania zapewnia on m.in. transport medyczny do odpowiedniej placówki, organizację i sfinansowanie wizyty lekarza, pielęgniarki lub rehabilitanta w domu. Dodatkowo, w razie nieszczęśliwego wypadku lub zachorowania dziecka program assistance pozwala na zorganizowanie prywatnych lekcji i zapewnienie opiekunki.

###

ING Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. rozpoczęło działalność w Polsce 2 sierpnia 1994 roku na podstawie zezwolenia Ministra Finansów. Założycielem i jedynym akcjonariuszem Towarzystwa jest ING Continental Europe Holdings B.V. Obecnie Towarzystwo należy do czołówki towarzystw ubezpieczeniowych. Na koniec 2008 roku do ING TUnŻ należało 9,9% polskiego rynku ubezpieczeń na życie pod względem całkowitej składki przypisanej brutto (3-cia pozycja). Udział w rynku indywidualnych ubezpieczeń na życie na koniec 2008 roku pod względem całkowitej składki przypisanej brutto wyniósł 9,9% (3-cia pozycja). Udział na koniec 2008 roku w całym rynku ubezpieczeń na życie ze składką regularna wyniósł 8,5% (4-ta pozycja). Udział na koniec 2008 roku w całym rynku ubezpieczeń na życie ze składką jednorazową wyniósł 10,7% (3-cia pozycja).

ING Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. należy do Grupy ING – międzynarodowej instytucji finansowej prowadzącej działalność w zakresie ubezpieczeń, bankowości oraz zarządzania aktywami w ponad 50 krajach, zarządzając aktywami ponad 75 milionów Klientów. Grupa ING oferuje pełen pakiet usług finansowych klientom indywidualnym, firmom oraz instytucjom.